Vi er mange som har meninger og tanker rundt skolen, hvordan den bør fungere og hvordan den bør se ut. Derfor har vi i Kinnarps fasilitert unike møter mellom elever, rektorer, arkitekter, lærere, fysioterapeuter, produktutviklere, pedagoger og designere, for å diskutere hvordan vi sammen kan skape det beste læremiljøet for både elever og lærere. Velkommen til samtaler om fremtidens læremiljø.
Det finnes en nysgjerrighet og entusiasme om hva som skal til for å skape den optimale skolen, og innspill kommer fra alle hold med et ønske om å skape et bedre utdanningsmiljø i fellesskap.
Vi har filmet og samlet alle de gode samtalene, slik at du kan få innblikk i ulike perspektiver og behov som driver frem utviklingen av fremtidens skole:
Du finner en oversikt over alle de gode samtalene ved å følge denne linken. Du vil garantert lære noe om hvordan alle de ulike personene ser på samme problemstilling.
Alle de personene vi har snakket med, har vært med å gi gode innspill om fremtidens skole. Vi har også samlet noen tips som gjør det enklere for deg å vite hva du bør tenke på når det gjelder morgendagens læremiljø. De kan du lese her. Vi har samlet 75 års erfaring, tenkt nyskapning og forsket på ulike utdanningsmiljø – og kommet frem til hva vi mener er viktig for morgendagens skole. Du kan lese mer om funnene våre i vår fremtidsrapport, Next Education ved å klikke på linken nedenfor.